Panele fotowoltaiczne na nowych budynkach deweloperskich

Czy warto instalować panele fotowoltaiczne na nowo powstających budynkach mieszkalnych? Jakie korzyści może deweloperom przynieść taka inwestycja?

Nowoczesne rozwiązania w budownictwie mieszkaniowym

Rozwój budownictwa mieszkaniowego przejawia się na wiele różnych sposobów. Nowe budynki deweloperskie budowane są na podstawie coraz ciekawszych projektów architektonicznych, coraz więcej jest też różnych udogodnień dla przyszłych mieszkańców i użytkowników. Im atrakcyjniejsze budynki, tym większe zainteresowanie kupnem pomieszczeń. Deweloperzy zarabiają więc na tym, w co najpierw muszą zainwestować. Aby odnieść sukces, muszą śledzić trendy na rynku i cały czas badać potrzeby i upodobania potencjalnych klientów.

W związku z tym uwaga firm deweloperskich coraz częściej zwraca się ku fotowoltaice. Zainstalowanie paneli fotowoltaicznych na dachu lub ścianach budynku to rozwiązanie korzystne z przynajmniej dwóch powodów. Po pierwsze, można w ten sposób pozyskiwać prąd dla budynku i po prostu sprzedawać go mieszkańcom, otrzymując dodatkowe źródło finansowe. Po drugie, ekologiczne i nowoczesne rozwiązania są obecnie bardzo „na topie” – inwestorzy chętnie interesują się mieszkaniami czy lokalami, w których energia elektryczna pochodzi z naturalnych źródeł.

Panele solarne na nowych budynkach – przykłady

Na dowód tego, że jest to inwestycja opłacalna, możemy przedstawić kilka miejsc, gdzie na budynkach zostały zainstalowane panele fotowoltaiczne. Olsztyn to miasto, w którym takich inwestycji jest coraz więcej, więc niech posłuży nam za przykład. Panele fotowoltaiczne w Olsztynie można znaleźć między innymi :

  • na budynkach jednorodzinnych – jako prywatne inwestycje właścicieli budynków, które przekładają się na korzyści finansowe i ekologiczne,
  • na budynkach użyteczności publicznej – zarówno przeznaczonych do prowadzenia biznesu, jak i dla administracji publicznej czy kultury; ciekawym przykładem są panele solarne zainstalowane na dachach kościołów,
  • na nowo powstałych budynkach mieszkalnych wielorodzinnych, czyli tam, gdzie deweloperzy już wyczuli trend i postanowili go wykorzystać,
  • na posesjach i terenach wokół budynków – panele instalowane na specjalnych wysięgnikach i wiatach tam, gdzie nie ma możliwości umieszczenia ich na powierzchni dachu.

Instalacje fotowoltaiczne są nie tylko coraz popularniejsze, ale także coraz tańsze. Warto więc skorzystać i zainwestować w nie już teraz, aby potem czerpać korzyści przez lata.

Pobierz folder