Grzejniki w nowym mieszkaniu – na co zwrócić uwagę?

Wybór grzejników do nowego mieszkania to nie lada wyzwanie. Obecna oferta rynku jest przebogata, a samo urządzenie pełni już nie tylko funkcję grzewczą, ale i staje się częścią aranżacji wnętrza. Z tego względu, decydując się na grzejniki, powinniśmy zwrócić uwagę na ich rodzaj, materiał wykonania, wymiary, moc i estetykę.

Najpopularniejszym rodzajem grzejników są modele płytowe, idealne dla małych mieszkań. Nie tylko zajmują niewiele przestrzeni, ale i zużywają znacznie mniej energii. Popularne są także grzejniki członowe, inaczej zwane żeberkowymi, na które można natrafić w starszych lokalach. W polskich mieszkaniach spotykane są również grzejniki elektryczne, grzejniki dekoracyjne oraz grzejniki drabinkowe – te ostatnie często stosowane są w łazienkach.

Materiał wykonania też ma duże znaczenie przy wyborze grzejników. Najchętniej wybierane są grzejniki żeliwne, niezwykle trwałe i odporne na korozje. Ich wadą jest fakt, że długo się nagrzewają, ale dzięki temu wolno tracą ciepło. Chętnie stosowane są także grzejniki aluminiowe o członowej budowie, które niewiele ważą i umożliwiają dokładną regulację temperatury. Najróżnorodniejsze pod względem wyglądu są natomiast grzejniki stalowe, jednakże są one podatne na złej jakości wodę.

Niezależnie od rodzaju i materiału, z którego zostanie wykonany nasz wymarzony grzejniki, powinniśmy przemyśleć jego parametry. Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na ich wymiary i moc, aby być w pełni zadowolonym z zakupu. Współcześnie producenci oferują modele o różnych długościach i wysokościach, dzięki czemu dobranie odpowiedniego grzejnika do pomieszczenia nie powinien być problemem. Należy tutaj również pamiętać o tym, że rozmiar urządzenia ma wpływ na jego moc, a ta z kolei powinna być dopasowana do funkcji pomieszczenia. Inna częstotliwość grzania sprawdza się do suszarni, a inna do pokoju dziennego.

Grzejniki nie tylko doskonale ogrzewają nasze mieszkanie, ale i pełnią funkcję dekoracyjną. Sklep DISAN w Pruszkowie oferuje wiele rodzajów grzejników, o różnych parametrach i konstrukcji. Jeśli pragniesz dodatkowo urozmaicić swoje wnętrze efektownym estetycznie grzejnikiem, zdecydowanie powinieneś zapoznać się z ofertą wspomnianego dystrybutora!

Pobierz folder