Malowanie pasów parkingowych

Dziś na porządku dziennym można spotkać się z pewną, irytująca kwestią, jaką jest krzywo postawione auto na miejscu parkingowym. Zazwyczaj źle zaparkowany samochód po prostu przekracza wyznaczone linie. Trudno więc wyobrazić sobie sytuacje, w której takich pasów nie ma wcale. Wówczas ciężko byłoby w ogóle znaleźć jakiekolwiek miejsce dla swojego samochodu.

Patrząc na to wszystko, wywnioskować można, iż malowanie pasów parkingowych jest czymś niezwykle ważnym. Dzięki temu samo parkowanie samochodu jest o wiele mniej stresujące i bardziej komfortowe. Oczywistą kwestią jest także sposób, w jaki namalowano pasy parkingowe. Można spotkać się z sytuacją, w której farba zwyczajnie wyblakła pomimo iż była położona całkiem niedawno. W takich przypadkach, kierowcy wcale nie mają łatwego zadania. Takim sytuacjom można oczywiście zapobiec. Wystarczy skorzystać z odpowiedniej metody malowania pasów parkingowych i mieć do tego zadania wyznaczone grono profesjonalistów.

Pasy parkingowe – malowanie linii

Dlaczego malowanie pasów parkingowych jest tak bardzo konieczne? Nie jest to bowiem przeznaczone tylko i wyłącznie dla kierowców, którzy mają potrzebę szybkiego zaparkowania samochodu. Dobrze namalowane linie na parkingu mają wpływ na całą organizację ruchu. Dzięki temu, liczba miejsc parkingowych zostanie odpowiednio zoptymalizowana, co przekłada się na znaczną poprawę komfortu podczas parkowania i wykonywania wszelkich manewrów na parkingu. Dobrze namalowane pasy parkingowe powinny znajdować się w takich miejscach jak np. dworce, centra miast czy galerie handlowe. Jest to istotna kwestia, ponieważ to właśnie tam spotykamy się z dużym natężeniem ruchu.

Linie parkingowe – jakie są ich prawidłowe wymiary

Według najnowszych przepisów i regulacji, linie namalowane na parkingu powinny mieć konkretne wymiary

  • 2,5m szerokość, 5m długość – przeznaczone dla samochodów osobowych- – – 3,6m szerokość, 5m długość – przeznaczone dla pojazdów należących do osób niepełnosprawnych
  • 3,6m szerokość, 6m długość – przeznaczone dla miejsc parkingowych mieszczących się wzdłuż jezdni
  • 2,5m szerokość, 5m długość – gdy sąsiaduje z miejscem parkingowym przestrzeń dla pieszych

Oczywistym jest, że nie wszystko się kończy na właściwych wymiarach. Dużo zależy także od widoczności pasów. Powinny zostać namalowane w taki sposób, aby były wyraźne. Wpływ na to mają:

  • wysokojakościowe urządzenia
  • właściwe dobranie farb, których pokrycie wystarczy na długo
  • ekipa profesjonalistów

Jeżeli wszystkie wytyczne zostaną spełnione, nie będzie miejsca na żadne kolizje, czy problem ze znalezieniem odpowiedniego miejsca parkingowego. Linie mają pomóc ułatwić całą komunikację pomiędzy poruszającymi się samochodami na parkingach. Coś takiego jest bardzo ważne na osiedlach mieszkaniowych, czy przy centrach handlowych, bo to właśnie tam ruch samochodowy jest bardzo intensywny i najciężej jest znaleźć miejsce dla swojego auta. Zaś jeśli o same osiedla mieszkaniowe chodzi, nie każde ma wydzielony duży parking, więc istotna jest oszczędność miejsca. Coś takiego z pewnością zwiększa zadowolenie i komfort wśród mieszkańców, którzy nie będą musieli godzinami szukać odpowiedniego miejsca i parkować daleko od swojego mieszkania.

Pobierz folder