Utrzymanie porządku w częściach wspólnych budynków

Dbanie o przestrzeń wspólną w budynkach oraz na osiedlu wymaga systematyczności, zaangażowania oraz odpowiednich sprzętów oraz środków czystości. W zadbanym otoczeniu mieszka się przyjemniej, jednak nic nie przychodzi samo.

Sprzątanie i pielęgnacja klatek schodowych, wind, korytarzy i innych części wspólnych to nie lada wyzwanie. Jednak można mu sprostać, mając do dyspozycji odpowiednie detergenty i profesjonalną chemię do dezynfekcji.

Sprzątanie części wspólnych budynków – czystość to podstawa!

Każdy z nas chciałby mieszkać w atrakcyjnym wizualnie otoczeniu. Współcześnie projektanci i deweloperzy dążą do tego, aby budynki prezentowały się dobrze nie tylko z zewnątrz, ale i w środku, a ponadto dbają o przestrzeń wokół, tak aby była przyjemna dla oka i budziła pozytywne wrażenia estetyczne. Jednak przychodzi moment, w którym ich rola się kończy – budynek jest postawiony, wnętrza wykończone, teren dookoła zagospodarowany. I wtedy odpowiedzialność za to, czy budynek prezentuje się dobrze – w środku i na zewnątrz – przejmują osoby sprzątające.

Muszą one zadbać nie tylko o czystość jako taką, ale także pamiętać o usuwaniu drobnych zniszczeń i usterek, a także o dezynfekowaniu powierzchni oraz o pielęgnacji elementów wymagających szczególnej dbałości (np. drewnianych poręczy, dużych przeszkleń, marmurowych parapetów i innych rozwiązań coraz częściej spotykanych w nowoczesnym budownictwie). Bez wątpienia warunkiem dla utrzymania estetyki w przestrzeni wspólnej są właściwe akcesoria do sprzątania, a także środki czystości, w tym między innymi chemia do dezynfekcji.

Odpowiednie akcesoria i środki czystości gwarancją świetnych efektów

Zarządcy budynków powinni zatem zaopatrzyć ekipy sprzątające w najlepszej jakości produkty, jeśli chcą zadbać o zadowolenie mieszkańców oraz podkreślić prestiż mieszkania w zadbanym, nowoczesnym, świeżym i atrakcyjnym wizualnie miejscu. Jeśli ustali się odpowiednie priorytety, nie musi to być trudne zadanie. Najważniejsze jest jednak, aby odejść od utrzymującego się przez wiele lat w naszej kulturze upodobania od oszczędności i maksymalnych uproszczeń. Na dłuższą metę może to przynieść jedynie straty. Natomiast odpowiedzialne i fachowe podejście do sprawy czystości bez wątpienia przełoży się na zadowolenie mieszkańców budynku i pobudzi ich własną dbałość o wspólną przestrzeń, w której mieszkają.

Pobierz folder